П Р О Е К Т
Україна – наша Батьківщина
Участники проекту: вчитель, учні 4 класу, батьки.
Керівник проекту:Разова М.В.
ПАСПОРТ ПРОЕКТУ
Тема: Край, у якому ти живеш.
Україна – наша Батьківщина.
Мета: збагачувати
знання учнів про Україну, а також активний словниковий запас учнів; пробудити
інтерес до вивчання рідного краю; розширити знання народні, історичні та
культурні символи українського народу; сприяти
формування національної свідомості, осмисленню себе як частини великого
українського народу; розвивати пізнавальний інтерес; спонукати до творчої та
пошукової діяльності; виховувати почуття
патріотизму, гордість за великих українців.
Тип проекту: груповий, інтегрований.
Предмети, що
інтегруються: читання, українська мова, природознавство, образотворче
мистецтво.
Вид проекту: інформаційно-дослідницький.
Провідна проблема: дослідження рідного краю, його багатств, традицій
українського народу, збереження природи рідного краю, його історичного
минулого.
Спосіб розв`язання проблеми: пошук
літературного матеріалу; цікаві енциклопедичні дані; освоєння групами різних
практичних технологій.
Тривалість проекту: 4 тижня.
Кінцевий продукт: урок-презентація, альбом « Моя Батьківщина – Україна»
Керівник проекту: вчитель.
Учасники проекту: учні 4 класу.
П Л А Н В И К
О Н А Н Н Я П Р О Е К Т У
І.Організація
проекту
Формування основної проблеми і дидактичної мети.
ІІ. Планування
проектної діяльності:
1.
Обирання
учнями запропонованих учителем групових проектів.
2.
Обміркування
шляхів розв’язання проблеми.
3.
Пошук
матеріалів: бібліотека, мережа Інтернет, відвідування музею.
4.
Проведення циклу уроків, пов`язаних із темою
проекту.
ІІІ. Робота на
уроках
Природознавство
1. Знайти матеріали про Київ ,Хмельницькі Товтри, Карпатські гори.
2. Знайти легенди, таємниці, рідного краю.
3. Зібрати інформацію на тему: «Великі Українці».
∙ Читання. Українська мова
1.
Дібрати
художню літературу: вірші, оповідання про Україну.
2.
Скласти
розповіді: «Мої предки – українці», « Історія мого Міста».
3.
Зібрати
прислів`я та приказки про Україну.
Образотворче мистецтво
1.
Намалювати
малюнки на тему: «Україна – моя батьківщина»,
«Моє місто», «Моя вулиця».
Завдання для груп
❖
«Козачки» (хлопчики)
Знайти історичні дані про Україну
❖
«Калинки» (дівчатка)
Дослідити питання: природні перлини
України – це наше багатство.
ІV. Презентація проекту
Інтегрований урок-подорож.
Тема: Край у якому ти
живеш. Україна – наша Батьківщина.
Мета: збагачувати знання учнів про Україну,
історичні та культурні символи українського народу; сприяти формуванню
національної свідомості, осмислення себе як частини великого українського
народу; розвивати інтерес до історії рідного краю; формувати інтерес до історії
рідного краю; формувати дбайливе ставлення до природи; виховувати почуття
патріотизму.
Обладнання: інтерактивна дошка, карта України,
ілюстрації історичних міст України, українські народні костюми.
ХІД УРОКУ
І. Організація
класу.
Доброго ранку!
Мовлю за звичаєм.
Доброго ранку!
Кожному зичу я.
Кому дозволено першому сісти?
Дівчаткам.
Так, спочатку краса,
А потім сила.
ІІ. Мотивація. (1 слайд)
1.
Акровірш
– загадка
Рідний край
У всіх людей одна
святиня,
Куди не глянь, де не
спитай
Рідніша їм своя
пустиня,
А ніж зелений в чужині
рай.
Їм красить все їх
рідний край.
Нема без кореня
рослини,
А нас, людей, без
батьківщини.
Микола Чернявський
-
Мабуть,
ви здогадались, що це акровірш-загадка. Прочитайте перші букви кожного рядка.
Так – це Україна.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
-
Діти,
у нас сьогодні незвичайний урок. Наш урок присвячений Україні. Сьогодні ми
відчуємо себе справжніми синами й дочками українського народу. На уроці ми здійснимо заочну подорож
Україною, почуємо презентацію творчих груп – хлопчиків «Козачки», дівчаток
«Калинки». Познайомимось з віршами про
Україну.
-
Діти
прочитаємо тему нашого уроку: « Край, у якому ти живеш. Україна – наша
Батьківщина».
ІV. Перевірка домашнього завдання
1. Бесіда про Україну. Робота з картою. Україна для нас – найрідніша, найдорожча,
найкраща у світі, тому що це наша рідна
земля, де ми народилися й живемо, де жили й працювали наші предки.
На цій карті зображена наша земля,
країна, Батьківщина – Україна.
-
Як
називається столиця нашої країни?
-
Які
ще міста ви знаєте? (Діти виходять,
показують міста на карті України).
-
Які
річки протікають по території України? (покажіть).
-
Які
моря омивають нашу країну?
-
Які
гори знаходяться на території України?
2.
Декламування
вірша В. Латанського «Україна»
3.
Декламування
віршів за бажанням про Україну.
V. Основна частина
1. Асоціативний кущ до слова Україна (складає група «Калинки»)
рушник верба калина
Шевченко УКРАЇНА барвінок
тополя Дніпро Київ
Батьківщина
2.
Павутинка
до слова Батьківщина (скаладає група «Козачки»).
батько мати
море
пісня родина села
земля край БАТЬКІВЩИНА Україна
гори річки рідний міста Вітчизна
дім
Карпати
Дніпро Донець
Донецьк Київ
Кожна група отримує фішку за правильно виконане завдання.
Перша зупинка «Історична»
Україна - одна з найбільших європейських країн. За площею вона більша, ніж Франція, Іспанія, Швеція, Польща. Землі нашої держави простяглися із заходу на схід на 1 316 км, а з півночі на південь — на 893 км.
Загальна протяжність наших кордонів - близько 7 590 км.
Якщо ви захочете перетнути її пішки із заходу на схід, вам доведеться йти 90 днів, долаючи щодня по 30 км.
Сусідами України є румуни, молдовани, угорці, білоруси, росіяни, чехи, словаки, поляки.
Україною протікає багато річок, але найбільша - Дніпро.
На території України є 24 області. Кожна область має своє головне місто — обласний центр.
❖ Київ
– столиця України, одне з найбільших і найстаріших міст Європи.
За легендою назва Києва походить від імені Кия – найстаршого з трьох
братів, другий брат – Щек, третій -
Хорив і сестра Либідь.
❖ Наприкінці 18 столітті з`явився
Хрещатик – зараз головна вулиця міста.
Майдан Незалежності головна площа Києва. 24 серпня 1991 року
Україна стала незалежною.
❖
Хортиця – найбільший острів на Дніпрі, біля
Запоріжжя – це одне з семи чудес України. Тут з`явилась перша Запорізька Січ.
Вперше назва хортичний острів згадано у
зв`язку з походом князя Святослава проти половців у 1103
році.
З 1965 року острів Хортиця став
державним історико-культурним
заповідником.
Словникова
робота
- Кожна країна має народні та державні символи. Відшукайте в
таблиці ці заховані слова.
К
|
П
|
Р
|
А
|
П
|
О
|
Р
|
Я
|
С
|
Т
|
О
|
У
|
Г
|
І
|
М
|
Н
|
А
|
С
|
Ж
|
И
|
Т
|
О
|
Я
|
Л
|
Е
|
М
|
К
|
А
|
Л
|
И
|
Н
|
А
|
І
|
Т
|
Р
|
И
|
З
|
У
|
Б
|
Н
|
Р
|
У
|
Ш
|
Н
|
И
|
К
|
О
|
Ї
|
А
|
В
|
Е
|
Р
|
Б
|
А
|
З
|
Ю
|
Група «Калинки»
24 серпня 1991 року прийнято Акт проголошення незалежності України. Отже, наша держава - незалежна, демократична, соціальна і правова. І саме 24 серпня кожного року наш народ святкує найбільше державне свято — День незалежності України.
Герб, Прапор і Гімн — це три основні національні символи України, котрі мають давню й цікаву історію.
Золотий тризуб на блакитному тлі як символ влади — дуже давній знак.
Були в Україні й інші герби. Але серед усіх гербів найуживанішим в історії України був і залишається тризуб. Чому саме? Мабуть тому, що число три завжди вважалося казковим, чарівним. Тризуб символізує - триєдність життя. Це батько, мати і дитя. Вони в свою чергу символізують силу, мужність і любов.
Наш герб — тризуб, це воля, слава, сила.
Наш герб — тризуб. Недоля нас косила.
Та ми зросли, ми є, ми завжди будем,
Добро і пісню несемо ми людям.
Прапор — це символ державності та національної незалежності.28 січня 1992 року Верховна Рада України зат-вердила Державний прапор України — синьо-жовтий. Жовтий колір символізує багатство нашого народу (вирощування пшениці), а синій — мирне небо над головою.
Прапорець, що я тримаю,
для мене єдиний.
Прапорець цей,
що я маю, —
символ України.
Державним гімном України є музична редакція пісні "Ще не вмерла Україна". Слова написав понад 100 років тому поет, вчений Павло Чубинський,а музику — композитор М.Вербицький. Вперше з нотами пісню-гімн було надруковано 1885 року. Проте її виконання і поширення довгий час заборонялося і переслідувалося. І тільки в незалежній Україні музична редакція пісні "Ще не вмерла Україна" стала Державним Гімном.
Група «Козачки»
А ще народ України має свої споконвічні народні символи. Мамина пісня, батькова хата, дідусева казка, бабусина вишиванка, рушник, калина біля вікна, барвінок, верба, чорнобривці — все це наші символи.
Калину садили у кожному подвір'ї. Вважали її оберегом від усього злого. Вербу вважали святим деревом.
На Вербному тижні, у неділю, святили вербу. Освячені її гілочки служили оберегами.
Рушник – ще один національний оберіг, народний символ України. Все життя українця пов'язане з рушниками. З рушником вшановували появу на світ немовля, зустрічали дорогих гостей хлібом – сіллю на вишитому рушнику, проводжали в далеку дорогу, молоді ставали на рушник під час шлюбного обряду. Вважалося, що візерунок вишивки оберігає від лиха та захищає від хвороб. Червоний колір символізує любов, а чорний – журбу.
-
Які ще символи
ви знаєте? (Дідух, барвінок, чорнобривці…).
5.
Робота
над віршами – робота в групах:
Група «Козачки»
Водограй, полій розмай,
Зелений гай, ліщина…
Все це рідний край, любий край –
На Батьківщина.
Пам`ятай, не забувай
Батьківську стежину,
Прикрашай, шануй свій край,
Дім свій – Батьківщину.
В.
Гринько
-
Що
ми називаємо Батьківщиною?
-
Від
якого слова походить слово «Батьківщина»?
-
А
чому воно написано з великої літери?
-
Хто
прочитає вірш?
Група «Калинки»
УКРАЇНКА
Українка я маленька,
Україна – моя Ненька.
В неї щира я дитина,
Добра, люба та єдина.
Вірна я дочка народу,
Бо з козацького я роду,
Щиро я свій рід кохаю,
Роду іншого не знаю.
Так я завжди буду жити,
Рідний край буду любити,
Українцям помагати,
Україна – моя мати!
Сидор Воробкевич
-
Від
якої особи написано вірш?
-
Як
лагідно називає Україну дівчинка?
-
З
якого роду дівчинка?
-
Прочитайте
рядки, у яких міститься головна думка вірша.
❖ Хорове читання вірша
6.
Фізхвилинка
Ми завзяті «Козачки».
Ми веселі «Калинки»
Покружляли, похилились.
І тепер тихенько сіли.
7.
Презентація
групи «Калинки»
Друга зупинка «Перлини України»
Група «Калинки»
❖ Дніпро – найбільша річка України. Вона бере початок у Росії й несе свої
води до Чорного моря через три країни: Росію, Білорусію й України. Друге ім`я Дніпра – Славутич, від слова «слава».
Дніпро, Дніпро! Ти покохав,
Як матір Україну,
Ти рідним братом її став
І другом до загину.
Група «Козачки»
❖ Карпати – гори на заході України.
Найвища точка в Україні - це гора
Говерла (2061 м). Говерла – це символ величі і гордості України.
Славиться край джерелами цілющих вод.
❖ Карпатські гори прекрасні в будь-яку пору року. У горах живуть олені,
ведмеді, вовки, рисі, білки, дикі кабани, зайці. До Закарпаття приїжджають
багато туристів в усі пори року, а в взимку круті гірськолижні траси
приваблюють відпочиваючих, любителів зимового відпочинку з різних країн світу.
❖ Чарівний Карпатський край зветься Гуцульщиною. Гуцули зберегли свою
історію, свій духовний скарб.
Тут гарно і тихо, тут сонячний спокій.
Чудово й казково у горах високих!
Мріє бір* і шипшина горить,
Співучо потік лісовий гомонить.
Юрій Федькович
(* Бір – великий сосновий ліс)
(*Скарб – духовні та культурні цінності)
VІ. Робота в групах
1. Збери
прислів`я та приказки.
«Козачки»
·
Вітчизна,
- моя, дорога, а мені, кожному, своя.
·
Тільки,
солов`ї, в ріднім, співають, краї.
«Калинки»
·
Де,
рай, край, рідний, там, і під, ялиною.
·
Кожному,
сторона, своя, мила.
2. Вікторина
«Ти мені, я тобі».
Діти по черзі задають запитання. (За відповідь фішка).
-
Що
належить до національних скарбів України? (природні пам`ятники, усні народні
твори, пам`ятники архітектури).
-
Які
річки України ви знаєте? (Дніпро,
Дністер, Донець, Тиса, Десна…).
-
Хто
перший з князів відкрив школи в Київській Русі?
(Князі Володимир Великий і Ярослав Мудрий).
-
Які
всесвітньо відомі пам`ятники
знаходяться у Києві? (Софієвський собор, Золоті ворота, Києво-Печерська
лавра).
-
Яке
місто славиться у Європі найкращим шоколадом?
(Львів).
-
З
чого варять обрядову кашу-кутью на Різдво і Хрещення? (З ячменю або пшеничного зерна).
-
Коли
святкують день соборності України? (22
січня).
-
Коли
святкують День Незалежності України?
(24 серпня).
3.
Метод «Мікрофон».
Конкурс «Хто більше знає видатних людей нашої країни»
-
Зараз
ми дізнаємося, яка група знає більше видатних людей
-
України? (за відповідь фішка)
Плакат «Славетні українці»
1. Григорій Савич Сковорода, Тарас Григорович Шевченко, Леся Українка, Іван Якович Франко – видатні українські письменники, поети.
2. Микола Віталійович Лисенко, Сергій Сергійович Прокоф’єв – видатні композитори.
Микола Михайлович Амосов – лікар, хірург.
3. Сергій Павлович Корольов – конструктор, творець ракет, супутників.
Клавдія Іванівна Шульженко – співачка.
3. Сергій Назарович Бубка – спортсмен, легкоатлет. Майстер спорту (стрибок з шестом 6м15см) . Лілія Подкопаєва - гімнастка, чемпіон олімпійських ігор.
VІІ. Підсумок уроку
Учитель.
Україна…Земля зі славною історією, народом, який протягом багатьох віків боровся за свою свободу і незалежність.
Вивчаючи історію свого народу, ми вчимося
зростати справжніми громадянами
своєї країни.
Якщо на уроці ви були уважні, то зараз зможете легко розгадати кросворд.
К Р О С В О Р Д
1. У К Р А Ї Н Ц І
2. К А Р П А Т И
3. Д Н І П Р О
4.Т А Р А С
5. К И Ї В
6. Р У Ш Н И К
7. К А л И Н А
1.
Назва
народу, який живе в нашій країні?
2.
Гори,
які розміщені на заході України?
3.
Ріка,
що являється національною гордістю України?
4.
Ім`я
видатного українського поета?
5.
Головне
місто України?
6.
Національний
символ України, який матері дарують
своїм дітям на щастя?
7.
Кущ,
що оспіваний в українських народних піснях, як символ дівочої краси.
-
Чи
сподобався вам урок?
-
Полічіть,
будь ласка, ваші фішки.
-
Яка
група перемогла?
Перегляд учнівської презентації проекту «Україна – наша Батьківщина».
Рефлексія
(На плакаті малюнок квітучої калини, на квітах записано чого діти очікували від роботи над проектом. Якщо працювати сподобалося – діти беруть ягідку калини, малюють їй посмішку і приклеюють на квіточку).
Пісня «Діти України»
Оцінки за урок.
Експертиза підручника
з української мови для 3 класу за М.Д. Захарійчук та А.І. Мовчун
1. Відповідність змісту підручника навчальній програмі з предмета.
Навчальний матеріал за змістовим наповненням відповідає програмі для загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання за усіма освітніми лініями – мовленнєвою, мовною, соціокультурною, діяльнісною та за тематикою навчальних текстів і ситуацій. Підбір завдань і вправ зорієнтовано на забезпечення базових компонентів змісту освіти навчального предмета. Вони мають реальний потенціал щодо забезпечення зафіксованих у програмі вимог до рівня навчальних досягнень учнів: слухати і розуміти текст, аналізувати його, складати монологічні висловлювання різного типу, читати, застосовувати вивчені правила на практиці. Зміст підручника направлений на реалізацію основного методологічного принципу програми – комунікативності та методичних принципів: домінуючої ролі вправ, обумовленості мовленнєвої діяльності заданою тематикою навчальних текстів і ситуацій, врахування знань, отриманих на уроках української мови.
2. Чіткість структурування навчального матеріалу у змісті підручника.
Підручника чітко структурований, містить передмову, розділи , параграфи за темами, довідкові матеріали.У передмові містяться роз’яснення щодо того, як працювати з підручником, як користуватися умовними позначками.
Перша частина заняття забезпечить мовну освітню лінію, друга – мовленнєву. Їх співвідношення вчитель може розподіляти самостійно, враховуючи підготовку учнів.
Тексти розміщено у відповідності до тематики, рекомендованої програмою.
Апарат організації засвоєння навчального матеріалу містить систему вправ, завдань не комунікативного, умовно-комунікативного, комунікативного спрямування, репродуктивного та продуктивного характеру. Автори пропонують різні види роботи на уроці, які допоможуть реалізувати навчальну, розвивальну, виховну мету: робота в парах, рольові ігри, інсценізація, тренувальні вправи, аналіз тексту, творчі роботи, система післятекстових завдань тощо.
Навчальний матеріал, завдання і вправи підібрано таким чином, щоб досягти реалізації внутрішньопредметних, міжпредметних зв’язків.
Підручник орієнтує вчителя на залучення учнів до всіх видів діяльності: аудіювання, говоріння, читання, письма.
3. Наукова коректність змісту, повнота розкриття основних положень, використання сучасної загальноприйнятої термінології.
Пропонований у підручнику навчальний матеріал відповідає встановленим у лінгвістичній науці положенням. Процес формування мовних понять і уявлень учнів забезпечено науковоточними означеннями, термінологією, прийнятою в науці, повнотою розкриття сутності об’єкту вивчення. Запропонований матеріал відповідає принципу науковості.
4. Практична спрямованість навчального матеріалу, зв’язок його з життям.
Запропоновані авторами матеріали мають практичну спрямованість. Система завдань, тексти, підібрані для ознайомлення та аналізу, мають потенційні можливості щодо формування здатності учнів використовувати здобуті знання на практиці.
Тексти, наповнені цікавою і корисною для учнів інформацією (життєві ситуації та шляхи їх вирішення, відносини у сім’ї, у школі, здоровий спосіб життя, культура поведінки, обговорення проблем залежності від сучасних технічних засобів комунікації тощо), формують їхню готовність до вирішення різноманітних практичних проблем, а система післятекстових завдань - до використання здобутих знань і вмінь у навчальних і життєвих ситуаціях. Це забезпечить можливість не тільки оволодіти навичками мовної, мовленнєвої діяльності, але й певною мірою адаптує учнів до сучасного та майбутнього дорослого життя, послужить формуванню комунікативних і соціокультурних умінь і навичок учнів.
5. Можливості підручника для забезпечення диференційованого підходу до навчання третьокласників.
Підручник містить матеріал, достатній для здійснення диференційованого навчання учнів з різними навчальними можливостями.
Для організації навчальної діяльності учнів з різними здібностями і навчальними можливостями автори пропонують систему творчих робіт, вправи для повторення, в тому числі і поглибленого, завдання змагального характеру: хто краще, хто швидше; довідкові матеріали: довідки, поради щодо виконання окремих вправ і завдань, плани та схеми розбору, зразки виконання. Підбір текстів і вправ мовної та мовленнєвої лінії передбачає можливість самостійного перерозподілу вчителем навчального матеріалу, враховуючи рівень підготовки учнів.
6. Відповідність змістового наповнення підручника віковим особливостям учнів 3 класу.
Відібраний навчальний матеріал відповідає віковим особливостям третьокласників. Матеріал доступний – як у теоретичному, так і в практичному змістовому наповненні.
Тексти та матеріал теоретичної частини містять нормативну кількість нових термінів і суджень. Пояснення до нових понять вичерпні, з достатньою кількістю прикладів. Наявні поради, інструкції щодо виконання окремих завдань, завдання для самоперевірки та повторення.Мова підручника чітка, відповідає нормам сучасної літературної мови. Тексти зрозумілі, коректні відносно віку та психологічних особливостей учнів.Авторами пропонується достатня кількість ілюстрацій, хоч вони не всі мають дидактичну та культурно-естетичну цінність.
7. Реалізація у змісті підручника виховних можливостей предмета.
Тексти, ілюстрації, використані в рукописі, мають високий потенціал щодо позитивного впливу на формування в учнів справжніх життєвих цінностей, почуття патріотизму, національної самосвідомості, високих моральних якостей, переваг здорового способу життя, естетичних смаків, екологічної культури.
Навчальний матеріал доступний та коректний відносно впливу на почуття школярів.
8. Мотивація навчальної діяльності учнів, розвиток інтересу до предмета засобами, запропонованими в підручнику.
Навчальний матеріал підручника спрямовано на розвиток творчих здібностей учнів, навичок самоосвіти. Це забезпечується як змістовим наповненням текстів, вправ, так і прийомами, які пропонуються: рольові ігри, робота в парах, інсценування, лінгвістичні ігри, творчі роботи, тести.
Діалогічність навчального матеріалу формує комунікативні навички школярів.
9. Дидактична доцільність системи завдань, поданих у підручнику.
Вміщені в підручнику завдання складають дидактично доцільну систему , яка в основному може забезпечити передбачені програмою освітні результати.
Можливості для здійснення диференційованого навчання забезпечуються підбором відповідних завдань, рубрик, додаткових засобів засвоєння матеріалу.
Система завдань логічно вибудувана і включає вправи на повторення, засвоєння, практичне використання отриманих знань.
Система післятекстових завдань сприятиме формуванню комунікативних навичок.
Робота з таблицями (в тому числі і з порівняльними), схемами, сформують уміння класифікувати, узагальнювати, порівнювати.
Основної вимоги програми – інтегрування мовного і мовленнєвого матеріалу при складанні підручників – в основному дотримано.
Раціональне поєднання завдань репродуктивного і творчого характеру забезпечить реалізацію головного принципу програми – комунікативності.
|
Я - Учитель і це визначає весь зміст мого життя. Це зовсім інший вимір часу - навчальними роками, семестрами, уроками, перервами, - і так уже дванадцятий рік... Це час, наповнений щоденною клопіткою працею, бо ти торкаєшся найціннішого - людських душ.
На уроках створюю умови для розвитку і
становлення особистості як суб’єкта діяльності і суспільних відносин.
Використовую методи, які відповідають віковим особливостям учнів. Будую свою роботу так, щоб не згасав
інтерес дитини до знань. До кожного уроку, продумую, яку б ігрову ситуацію створити,
як мотивувати необхідність опанування нового матеріалу, де у подальшому житті
учні можуть скористатися набутими знаннями. При цьому пам’ятаю, що дуже легке –
нецікаве, а надто складне – недосяжне. Отже, прагну зробити процес навчання яскравим,цікавим, успішним, неповторним.
Щоб у молодшого школяра
розвивались здібності, творче мислення,
намагаюсь викликати в учнів здивування і зацікавленість. Тільки через подолання
труднощів, вирішення проблеми, здобуття успіху дитина може увійти у світ творчого
навчання.
Найважливішими є патріотизм, гуманізм, висока духовна
культура і відповідальність, працьовитість та працездатність.
Професія вчителя від Бога, всі інші
професії – від Учителя.
Завдяки цій
професії я постійно розвиваюсь, вбираю в себе все нове і цікаве. Ця
професія дає змогу бути постійно молодим
при спілкуванні з дітьми.
Професія
вчителя вічна, її ніхто не зможе замінити. Адже саме вчитель початкових
класів сіє те перше зернятко знань в дитини, яка в
майбутньому стане Людиною.
Є такий афоризм: «Не даруй людині картину - подаруй їй фарби і полотно. Не даруй людині книгу – подаруй блокнот і ручку. Не даруй того, що ти вважаєш щастям – подаруй їй свободу вибирати своє щастя.»
Є такий афоризм: «Не даруй людині картину - подаруй їй фарби і полотно. Не даруй людині книгу – подаруй блокнот і ручку. Не даруй того, що ти вважаєш щастям – подаруй їй свободу вибирати своє щастя.»
Це і є зміст моєї роботи: не обирати за своїх учнів їх майбутню долю, а
допомогти їм пізнати цей світ і себе в ньому, знайти своє призначення. Не
втручатися постійно в процес їх самопізнання, а чекати, коли учень звернеться з
питанням, за порадою або з цікавою пропозицією.
Не дарма професійним кредом
своєї роботи я вважаю слова
В. Сухомлинського:«Педагогічна ідея – це повітря,
в якому розправляє крила педагогічна творчість».
Комментариев нет:
Отправить комментарий